Wyvern
A wyvern az egyik leginkább ismert, s legerősebb sárkányfaj. Legtöbbször a sárkányokkal vagy kígyókkal hozzák kapcsolatba, érthető módon. Már régóta ismert egy különleges madár, ami állítólag Madagaszkáron élt, s csőrével képes volt széttépni akár egy elefántot is. Ennek a lénynek a perzsa mesemondók a rock, rukh vagy rok nevet adták.
Kijelenthetjük, hogy a rok (mellyel Szindbád is repült) egyenlő a wyvern-nel. A wyvern testét azonban nem fedik tollak, s nincsen csőre, sokban hasonlít a többi sárkányfajhoz. Azonban van néhány madárra jellemző tulajdonsága. Például két lába van, nem pedig négy, s furcsa, éneklésszerű hangon kommunikál társaival, melyeket az ember nem, vagy csak ritka esetekben képes érzékelni (ezért is fordul elő sokszor, hogy wyvern végez az emberrel - szerencsétlen áldozat nem hallja meg az állat hangját).
A wyvern tojása testméretéhez képest nem olyan nagy, csupán 8-10 liter űrtartalmú. A héj fehér, esetenként halványsárga, s porcelánszerű. Miután a tojásait kitojta, a wyvern-anya hűségesen védelmezi kicsinyeit, melyek hat hónap múltán kelnek ki. Madagaszkár egész területén elterjedt, de őshonos még Afrika délkeleti és északkeleti részén is (főleg a Nílus mentén). Madagaszkár északi részén húzodik az Ankarana nevű hegység, melynek pengeélességű tűsziklái között egy hatalmas wyvern-állomány él.
Méretek (egy kifejlett egyedé): hossz: 15-16 méter; magasság (ha nem terjeszti ki hatalmas szárnyát): 5-5,5 méter; szárnyfesztávolság: 30-32 méter.
Pikkelyszín: általában fekete, sötétvörös, vagy zöld. A szárny mindig halványabb színű.
Táplálék: nagyobb emlősök, mint elefántok, gnúk. Ha viszont éhezik, megelégszik a krokodilokkal is.
Lakhely: hegyi barlangok, erdők
Veszélyei: tűzfújás, de ha ezt nem tudja használni (például ha harcban le van láncolva a szája), akkor harapás, karmolás, taposás, vagy farka kemény tüskéjével való ütés és szarvval való szúrás, döfés.

|