Speezy (egy fiatal szárnyas földsárkány) személyében egy pajkoskedvű kissárkányt tisztelhetünk, aki aludni és enni szeret a legjobban. Eltökélte, hogy már korán nekikezd a tanulásnak, ezért pergamenjeit mindig magánál hordja.
Ma újabb MSN-ikonok kerültek fel az Extrák közé. Ezek csak a méltán sikeres Így neveld a sárkányodatról szólnak, mivel a visszajelzéseitekből azt szűrtem ki, hogy nagyon szeretitek ezt az animációs filmet. Szám szerint nyolc darab MSN-képpel bővült a honlap, természetesen későbbre még több várható, így hát legyetek türelemmel. Használjátok őket egészséggel MSN-es beszélgetésekhez vagy fórumos üzengetésekhez!
Egy-két hírrel lejjebb számoltam be róla, hogy ti is beküldhettek a shurtugal.com-ra az Örökség-ciklushoz kapcsolódó kérdéseket, amelyeket jó eséllyel fel fognak tenni Christopher Paolininek a legközelebbi interjújában. Olyan lehetőséget is megadtam, hogy aki nem tud beszélni angolul, vagy valamilyen problémája van vele, beküldheti az e-mail címemre (alegesia@citromail.hu) kérdését, amit én lefordítok és elküldök a fent említett honlapra.
Kattints a Tovább-gombra az eddigi kérdések megtekintéséhez!
Mintahogyan azt az előbbi hírben is megígértem, felkerült kerek 10 darab sárkányos MSN-es kép az Extrák közé, és ezzel együtt egy újfajta extratartalom került be a további 11 mellé. Használhatjátok őket (értelemszerűen) MSN-es felhasználói képként, de akár fórumozáskor avatárképként vagy mintegy aláírásként.
Én is megkaptam az egyre népszerűbbé váló Kreatív Blogger díjat, mégpedig Martintól, akinek egy fantasztikus Avataros honlapja van (köszönöm neki). Nos, ahogyan a díj szabályai megkövetelik, írni fogok most hét dolgot magamról, és közlöm, melyik hét honlapnak adok díjat (nehéz volt a választás...). Nos tehát, íme hét dolog a szerkesztőről:
Vas megyében élek
gimnáziumba járok
kedvenc tevékenységeim: olvasás, filmnézés, írás, hülyülés
nagyon szeretem a madarakat (meg persze a sárkányokat)
érdekel a csillagászat és a biológia
szeretem a sok édességet
viszont utálom a tökfőzeléket
Nos, ezek után következzen a hét honlap, amelyeknek továbbadom a díjat (a szerkesztők neveit írom ki, belinkelve): Wilwarin, xxTeaxx, Etti, Cseny, Neera, Lin, Zsolt
A shurtugal.com, az egyik legjobb Eragonos oldal körülbelül háromhavonta hosszú interjúkat készít Christopher Paolinival. A kérdéseket sosem ők, hanem a rajongók teszik fel, így a beszélgetés még izgalmasabb. Most a hetedik interjúra készülődnek, és ha te is fel szeretnél tenni valamilyen kérdést Paolininek az Örökség-ciklussal kapcsolatban, akkor kattints ide!
A kérdésbenyújtáshoz kell regisztráció, ezt a problémát a fenti linken meg is oldhatod, ám az utóbbi időkben lehetőség van egyszerű vendégként is kommentelni. Természetesen angolul kell, hogy írjál! Ha azonban nem ezt a nyelvet tanulod jelenleg, vagy még nem vagy túl jó benne, küldd el az alagesia@citromail.hu-ra a kérdést, amit fel szeretnél tenni Paolininek, és én a te nevedben, lefordítva elküldöm a shurtugal.com szerkesztőségének! Ha azonban az interjúban nem olvashatod majd a te nevedet és üzeneted, ne keseredj el, hiszen számtalan ehhez hasonló beszélgetésre kerül még majd sor.
Dupla-hír: Palencar-kalendárium és Brisingr-tallér
Shapira
2010.06.12. 13:29
Két, az Örökség-tetralógiával kapcsolatos rövidke hírrel jövök most. Az első: hivatalosan is megjelent az Örökség-ciklus illusztrátorának, John Jude Palencarnak 2010-es naptára, melyben a legújabb fantasy és sci-fi-témájú képeket vehetjük szemügyre. A borítón Glaedr, az aranyszín, öreg, rokkant sárkány feje látható, egy másik szemszögből, mint amit a Brisingr elején láthattunk. A kalendár adatlapját ide kattintva olvashatod el.
Klikkelj rá a nagyobb méretért!
A másik hír pedig egy, szintén Glaedr fejével kapcsolatos medálról szól. A fémtallért, ami 10.000 dollár értékű (azaz nagyjából 2.000.000 forint), hivatalosan támogatja Christopher Paolini és John Jude Palencar is. Nagyjából gyerektenyérnyi méretű, és domborún, hitelesen ábrázolja a sárkányt. A fenti összeget jótékony célokra használnák fel.
Kattints ide az érméről készült képek
megtekintéséhez!
Csaknem háromnegyed éve hozták létre a Junior Riders Academy-t, amely a Christopher Paolini által megalkotott világ, Alagaesia rejtelmeibe vezet be, mégpedig egyedülálló módon - fejtörőkkel, játékokkal, "ínyencségekkel" vár minden egyes látogatót. Most jó pár új játékkal bővült, például a Lore Mastery-vel, melyben az angol hangoskönyvek olvasójával ismerhetjük meg az ősnyelv titkait, vagy a nemes egyszerűséggel Dragon Riding-nak elnevezett, élvezetes kis játékkal, melyben Eragonnal repülhetünk Saphira hátán, a különböző szirteket, sziklákat, ellenséges varázslatokat és katonákat kerülgetve.
A dragoart.com-ra, az egyik legnevesebb rajzolós honlapra nemrégiben felkerült a "modellek" közé Fogatlan, az Így neveld a sárkányodat legfontosabb sárkányszereplője. Ha szeretedd volna lerajzolni, de nem tudod, vagy egész egyszerűen nem értesz a rajzoláshoz, akkor ezt neked találták ki! Kilenc, első látásra roppant nehéznek tűnő, egyébként nagyon könnyű lépésben te is megtanulhatod, hogyan kell sajátkezűleg papíron ábrázolni az Éjfúria nevű sárkányfajt.
Mint tudvalevő, tegnap lement az MTV Movie Awards, ahol a különböző kategóriában jelölt filmekre vagy színészekre bárki szavazhatott. Ami azonban nekünk, sárkányrajongóknak fontos, azaz az, hogy levetítették a most novemberbe kerülő Harry Potter és a Halál Ereklyéi első részének egyperces előzetesét - az már más tészta, hogy a második részből is voltak benne jelenetek. Ebben (még ha alig 2 másodpercre is) felbukkan a névtelen, félvak, fehér sárkány, amivel a főhősök a Gringotts nevű varázslóbankból szöknek meg, eléggé nagy kavarodást és károkat okozva.
A videót ide kattintva tekintheted meg, de én kivágtam belőle két képet, amin a sárkány látható. Biztos, hogy egyedi, és szerintem működőképes is.
Katt rá a nagyobb méretért (elnézést, hogy
azt a Play-gombot bennhagytam)!
Ma ünnepli negyvenhetedik születésnapját Jason Isaacs, a Sárkányszív című film befolyásos (és aljas) karakterének, Lord Feltonnak az alakítója. Isaacs rengeteg filmben szerepelt (pl.: Armageddon, A hazafi, A fegyverek szava), jelenleg a Harry Potter és a Halál Ereklyéi mindkét részéhez készítik vele a felvételeket. Boldog születésnapot neki!
Az egyik legjobb sárkányos filmet vetítik majd le a napokban a Filmmúzeum műsorán. Igen, a Sárkányszívről van szó. Azoknak, akik esetleg nem találkoztak még a filmmel, leírom a rövid tartalmat: a király fiát csaknem halálosan megsebesítik a lázadók. A Sárkányhoz viszik az ifjút, hogy életben maradhasson, ám a lény segítségül adott szíve rengeteg aljasságot szül benne. Bowen, a lovag eltökéli, hogy kioltja a Sárkány életét, ám szép lassan barátság alakul ki köztük...
A film az 1997-ben tartott Oscar-gálán ugyan nem váltotta díjra a Legjobb vizuális effektek jelölést (pedig megérdemelte volna), de még mindig, tizenhárom évvel a premier után is hatalmas rajongótáborral bír.
Szombaton (június 19-én), 16:10-kor, és vasárnap (június 20-án), 10:50-kor kerül műsorra a film.
2009 novemberében jelent meg az Eragon's Guide to Alagaesia, amiről én is beszámoltam akkor. Ez a Sárkánytan-jellegű könyv ismerteti a Christopher Paolini által megalkotott Örökség-tetralógia világát (a sárkányokat és a többi fajt, a történelmet, a nyelveket). A megjelenés óta nem keringtek róla még csak pletykák sem, de most az amazon.com-ra felkerült egy videó, amiben (még ha rövid ideig is) megtekinthetjük a kötet egyes oldalait.
Magyar megjelenésről egyelőre nincs információ. Az Örökség regényeit az Európa kiadó jelenteti meg, amely nem szokott efféle jellegű könyvekkel szolgálni (az az Egmont "védjegye"), így nem tudni, hogy egyáltalán lesz-e magyarországi megjelenés...
Pár hónapja került fel az internetre ez a kedves kis videó, ami számítógépes animáció segítségével mesél el egy történetet: két sárkány (egy pár) éldegélnek boldogan, örülnek tojásaiknak, mígnem egy napon egyikük megment egy emberi fiút - s eztán befogadják. Ajánlom mindenkinek megnézésre, nemcsak azoknak, akik sietnek valahová (hiszen másfél perces sincs az egész), hanem azoknak is, akik nem tudnak betelni az ehhez hasonló, érzelmeket célba vevő videókkal.
Írtam már korábban a Dragon Fire című filmről, mely a klasszikusá, már-már legendává vált Moby Dick-történetet eleveníti meg, kissé változtatva azon: a nagy, fehér ámbráscet helyét most egy nagy, fehér sárkány vette át. Nem tudom, hogy ez kedvez-e majd a készítőknek, egyesek szerint a film már most halálra van ítélve. Egyébként a főszerepet a méltán elismert Danny Glover játsza, Ahab, a főszereplő bőrébe bújva. A sztori szerint Ahab megszállottan üldözi a sárkányt, aki megnyomorította, s a halálba küldte családját. Egyetlen vígasza van, mégpedig a lánya, ám ő szintén lelki teher alatt áll: választania kell szeretett jövendőbelije vagy apja közt...
Most a Dragon Fire címet "átírták" Age of the Dragons-ra, vagyis magyar fordításban A sárkányok korára. Felkerült az internetre a komplett színészgárda is, ezt a Tovább-gomb mögött olvashatod el, ha érdekel. A büdzsé mindössze 5 millió dollár, a rendezői székből pedig Ryan Little osztogathatja a parancsokat.
Nagyon nagy öröm ért a minap, és ezzel együtt a Sárkányláng még feljebb lépett azon a bizonyos minőségi mércén: kikerült a G-Portál főoldalán található Szerkesztő ajánlatába! Ez hatalmas megtiszteltetés, és köszönetet mondok érte mind a G-Portál szerkesztőinek, mint pedig nektek, kedves látogatóim, hiszen nélkületek meg sem születhetett volna az oldal, márpedig abban az esetben nem tudnám, mivel töltsem ki szabadidőmet.
Van egy lehetőség, mellyel a Sárkányláng az első helyre kerülhet a Szerkesztő ajánlatában, és ehhez a portálok szerkesztőire van szükség. Ha úgy véled, az oldal megérdemli ezt a fajta kitüntetést, vagy csak segíteni szeretnél, jelentkezz be felhasználói neveddel és jelszavaddal a G-Portál főoldalán, majd szavazz 5-ös csillaggal. A site jelenleg a második helyen áll, 4,75-ös szavazatátlaggal.
A Süsü, a sárkány nagy kultusznak örvendő, fantasztikus sikereket elkönyvelhető sorozat után pár évtizeddel bukkant fel a Süsüke, a sárkánygyerek, mely Süsü fiának, Süsükének kalandjait mutatja be a sárkányok országában. Most színházi előadás keretében nézheted meg a történetet.
A Veszprémi Pannon Várszínházban, június 5-ére, azaz szombatra, 10:00 órára tűzték ki a produkciót. A cím Veszprém (irányítószám: 8200), Megyeház tér 5. Itt felveheted a kapcsolatot a teátrummal: pannon&vnet.hu.
Ismét ellepik a tévécsatornákat a sárkányok, ezúttal némileg ismeretlen, ugyanakkor - sajnos - változatlan minőségű filmekkel. Kettőt tekinthetsz meg, ezek közül az egyik számomra teljesen ismeretlen, bár a képeit böngészve erősen nő bennem a gyanú, hogy ez is egy Film+-szintű tákolmány, de hát meg kell elégednünk vele: egyhamar nem lesz új, jó sárkányos film...
Nos, a nekem idegennel kezdeném. A címe Sárkánygyík, eredetileg The Curse of the Komodo. Története szerint a 1971-ben, a Vietnamban harcoló katonákkal egyidőben egy fiatal tudós kifejleszt egy fegyvert, de elszabadul a karmai közül - a vérszomjas komodói sárkányt. Harminc évvel később egy maroknyi ember visszaér, hogy leszámoljon a veszedelemmel... Igen, a történet pontosan összhangban van a megvalósítással is, pontosabban ahogyan azt a hozzászólásokból ki tudtam hámozni. Nem meglepő módon a Film+-on, kedden (június 8-án), 19:30-kor tekintheted meg a filmet.
A másik a Sárkányok bosszúja, vagyis eredeti címén Gargoyle. Nemrég, úgy három hónapja is láthattuk, és kíváncsiságomtól hajtva meg is néztem az első háromnegyed óráját, de azt követően abbahagytam. ha még is érdekel, az RTL KLUB-ra, vasárnap (június 6-án), 22:40-kor kapcsolj majd. A sztori szerint egy ódon kastélyban halomra gyilkolja az embereket egy titokzatos lény, amt két CIA-küldött akar eltenni láb alól.
Az Így neveld a sárkányodat a hozzáértők jóslatai ellenére, és a DreamWorks reményeit beváltva igencsak sikeres filmnek mondható. Eddig csaknem 450 millió amerikai dollárral büszkélkedhet, de még hátra vannak a DVD- és Blu-Ray-megjelenések is. A fenti összeggel a 100. helyre lépett elő a világviszonylatban mért filmes bevételek listáján, olyan filmeket utasítva maga mögé, mint a Mission: Impossible III, vagy a Mátrix - Forradalmak. Az Amerikai Egyesült Államokban pedig az elmúlt kerek egy év 10. legtöbbet kaszált művévé vált.
Bár az Így neveld a sárkányodat premierje már távol van, a DVD- és Blu-Ray-megjelenésre pedig még többet kell várnunk, a készítők összedobtak egy elsőre hevenyészettnek tűnő, ennek ellenére fantasztikus kis játékot, amit a hivatalos honlapon bármikor elérhetsz.
A játékban te magad is kiválaszthatsz, kikölthetsz, és felnevelhetsz egy sárkányt! Hogy ne kelljen kattintgatnod, a Tovább-gomb mögé beszúrtam az egészet.
Sajnálattal kell közölnöm, hogy a külföldi (és talán a hazai) sárkányrajongók zöme által várt, összefoglaló, fantasztikus, 192 oldalas könyv, a Drake's Comprehensive Compendium of Dragonology (vagyis "Drake átfogó könyve a sárkányokról") nem fog megjelenni magyar nyelven. A korábbi Sárkánytan-könyveket egybefogó, és számtalan új részlettel bővült kötet 2009. szeptember 10-én jelent meg először, ám csak októberben terjedt el széleskörűen. Annak idején rengeteg hírt írtam vele kapcsolatban.
Szó volt róla, hogy meg fog jelenni hazánkban, legalábbis feltünedeztek efféle alaptalan pletykák, ám többszöri kérdezgetés után is ugyanaz volt a kiadó, az Egmont válasza: nem. Így hát bele kell törődnünk, hogy a magyarul megjelent Sárkánytan-köteteket (egyébként ez csak töredékét jelenti az angolul piacra kerülteknek) egy könyvként kezeljük, és hozzáképzeljünk még pár fejezetnyi képet, írást, ha a saját nyelvünkön akarjuk megtapasztalni, milyen is lehet a Drake's Comprehensive Compendium of Dragonology.
Kattints rá a nagyobb méretért!
A lexikonnak is tekinthető könyv a következő tartalamakat kínálja (ezeket olvasva méginkább nő a magyarországi sárkányrajongókban a vágy, de éppen ez a baj: ezeket nem kaphatjuk meg):
minden egyes sárkányfaj szabatos, rengeteg képpel, ábrával, leírással, magyarázattal megtoldott ismertetése, a pszeudosárkányokkal együtt
mi több, lehull a lepel a titokzatos fajról, a Draco americanus incognitóról!
részletes betekintés a sárkányok biológiájába, megannyi, többoldalas képpel együtt
a sárkányos viselkedése, úgymint párzási szokások, kommunikáció, álcázás
a sárkányok nyomon követése, a sárkánytartás rejtelmei, számtalan ínyencésseggel együtt (sárkánylábnyom gipszbe öntése, a pikkelyek tisztítása, satöbbi)
egy összefogó, többoldalas jegyzetfüzet és kifejezésszótár
Nagy kár, hogy mindekezet nem kaphatjuk meg... de persze igazán rámenőseknek itt van ez a link, ahonnan megrendelheted a Sárkánytan-sorozat befejező kötetét, ám számíts rá, hogy ezt csak angol nyelven teheted!